Lomonosof Moskova Devlet

 Lomonosof Moskova Devlet Üniversitesinde Eğitim

Yelpazesi geniş olan ünivnitelikli insanların tercihi olmuştur. Bunun yanında sunduğu imkanlarla bir çok öğrencinin hayallerine kavuşturabilecek bir stratejiye sahiptir. Moskova devlet üniversitesi eğitiminin her zaman ana hedefi olmuştur, bu yüzden fakülte ve bölümler kendi müfredatlarını sürekli olarak gözden geçirmekte ve yeni programlarını tanıtmaktadırlar. İçerisinde 4 yıllık lisans, 2 yıllık yüksek lisans ve 5 yıllık lisans uzmanlık programı sunmaktadırlar.
Çift Diploma
4 yıl dan beri uygulamada olan bu ŞANS . Birinci sınıf öğrencilerinin , birinci sınıf eğitiminden sonra , ABD Washington George Mason üniversitesi, ekonomi fakültesine girebilirler. Kontenjan sınırlıdır.
Çift Diploma Fırsatı: Ekonomist veya Yönetici Lisans Diploması Lomonosof MSU Ekonomi Fakültesi ve Amerika Washington George Mason Üniversitesi Ekonomi Fakültesi
Eğitim Ücreti: 42.000$ (ödeme Amerika’da George Mason üniversitesinde, ücrete; eğitim, konaklama, gıda, sağlık sigortası dahildir) ve 262.000 ruble-280.000 ruble / 8.700$- 9.300$ Ekonomist veya Yönetici eğitimi programı için.(Ödeme Lomonosof MSU’da)
Eğitim Süresi: 4 yıl
Eğitim yeri:
1. sınıf—Moskova’da, 2.-3.-4. sınıflar—Washington’da, Devlet diploma sınavı ve Tez savunması, Moskova’da. Yabancı Dil: 2 sene İngilizce dilinde, 2 sene Rusça dilinde. Öğrenciler: Giriş sınavlarından sonra hemen her iki üniversitenin öğrencisi oluyorlar. Proseförler: İlk iki yıl Lomonosof MSU profesörleri, Son iki yıl George Mason profesörleri derslere girmektedirler
Moskova Devlet Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Moskova Devlet Üniversitesi Fakülteleri
⦁ Mekanik ve Matematik Fakültesi
⦁ Ekonomi
⦁ İşletme Yönetimi Yüksek Okulu
⦁ Kamu Yönetimi
⦁ Hukuk
⦁ Gazetecilik
⦁ Temel Tıp
⦁ Fen Bilimleri
⦁ Dünya Politikası
⦁ Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları
⦁ Mütercim Tercümanlık ve Yüksek Okulu
⦁ Hesaplamalı Matematik ve Sibernetik
⦁ Fizik Sosyoloji
⦁ Kimya
⦁ Biyoloji
⦁ Biomühendislik ve Bioinformasyon
⦁ Jeoloji
⦁ Coğrafya
⦁ Malzemeler Bilimi
⦁ Tarih
⦁ Filoloji
⦁ Felsefe
⦁ Psikoloji
⦁ Asya ve Afrika Çalışmaları Enstitüsü
⦁ Eğitim Fakültesi
⦁ MSU Ekonomi Okulu
⦁ Beden Eğitimi
⦁ Yabancı Diller ve Alan Çalışmaları
⦁ Global Süreçler
⦁ Uluslararası Eğitim Merkezi