Neden Polonya`da Eğitim

Neden Polonya?

Polonya’da okuyarak, Avrupa’da makul bir fiyata derece alabilirsiniz. Polonya’daki okullar kendi aralarında sadece çeşitli branşlarda kaliteli eğitim verebilmek için değil, fiyat konusunda da birbirleri ile yarışmaktadırlar.

Polonya okulları, Avrupa Birliği ve sürece ortak olan ülkelerdeki eğitim sisteminin standardizasyonu için yürütülen Bolonya Süreci’ne tabidirler. Bunun anlamı, Polonya’daki okullardan alınacak herhangi bir derece uluslararası arenada tanınır ve de Bolonya Sürecine dâhil olan bütün ülkelerde ileride eğitiminize devam edebilirsiniz.

Polonya’yı eğitim almak için seçerek sadece bir çok branşda eğitim alma ve uzmanlaşma fırsatını değil , aynı zamanda en iyi okullara katılma fırsatını da bulacaksınız. Leh Bilgi Teknolojisi(IT) mezunları programlama konusunda dünyadaki rakiplerinden iki kat iyi konumdadırlar. Astronom ve kimyagerlerimiz de dünya klasmanındadırlar.

Polonya bir Avrupa ülkesidir, buna rağmen yaşam masraflar Avrupa’nın diğer herhangi bir yerinden hala daha aşağıdadır. Bu da daha makul eğitim ücreti ve de daha ucuz öğrencilik demektir!

Polonya Doğu ve Batı kültürlerinin kavuştuğu bir ülkedir. Bir gün Podlasie bölgesinde Tatar,Krim Tatarları, Eski Rus Ortodoks inancının izlerini görebilirsiniz, diğer bir günde batı kültürünü barndıran Wroclaw ve Krakow’u görebilirsiniz.

Coğrafi konumu Polonya’yı gezginler için oldukça ilgi çekici kılmaktadır. Eğer eğitim hayatınızı gezilerle süslemek niyetinde iseniz, Polonya sizin için müthiş bir evsahibi olacaktır. Uçakla Roma,Oslo ,Londra veya Moskova sadece iki saat mesafede,Paris ve Atina ise sadece birazcık daha uzakta.

Polonya güvenli bir ülkedir. Avrupa’daki en düşük suç oranlarından birine sahibiz. Yine de dünyanın her yerinde olduğu gibi burada da akıllıca ve mantıklı davranmak yararınıza olacaktır, ama her zaman güvenlik güçleri ve de polislerin size yardımcı olmak için bulunduklarını unutmayınız.

 

Polonya’da Eğitime 4 Adımda Başlayabilirsiniz.

Eğer Polonya’da eğitim almayı planlıyor fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız ofislerimizi ziyaret edebilir veya danışmalarımızdan adım adım süreci anlatmalarını isteyebilirsiniz

Bir Polonya üniversitesinden nasıl kabul alabilirsiniz? Bu çok kolay! Öncelikle genel kabul şartlarını sağlamalısınız. . Sonra, kendinize bir program seçtikten sonra başvuru yapacağınız üniversitenin kendine has şartlarını gözden geçiriniz. Bazı okullar genel olarak istenen evraklar dışında ek başka dokümanlar da talep edebilirler. Biz iyi bir eğitim alabilmeniz için size yardım etmek ve yol göstermek için varız. Doğu Avrupa aynı zamanda tüm başvuru ve işlemler için yardımcı olacak ve Polonya’daki eğitiminizi kolaylaştırmak için var.

 

1 – Üniversite – Bölüm seçin

2 – Okul Başvuru Şartlarını Sağlayın

3 – Öğrenci Vizesi Alın.

4 – Polonya’da Eğitime Başlayın..